pattern 4 پدر من پریود شدم مدبی

بیایید پدران را از گفتگو در مورد پریود کنار نگذاریم.

پدر من پریود شدم
کتاپچه پدر من پریود شدم

پدر، من پریود شدم

از هر 10 پدر 4 نفر هرگز در مدرسه درباره پریود آموزش ندیده اند

 45 درصد از پدران مطمئن نیستند که چه نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد ممکن است فردی در شرف شروع پریود باشد

تنها 41 درصد از پدران می گویند که از صحبت کردن در مورد قاعدگی با فرزندان خود احساس راحتی می کنند و تقریباً نیمی از آنها با دختران خود در مورد آنها صحبت نکرده اند.

دوران بلوغ و پریود

زنان و دختران در واقع همه ی افرادی که دوره قاعدگی را تجربه می‌کنند، بطور متوسط 3000 روز معادل 8.2 سال در طول زندگی خود پریود می شوند. بنابراین توجه به  این بخش بزرگ زندگی اهمیت بسیاری در حفظ سلامت جسم و روح دارد. همچنین درک درد و تغییرات خلقی در دوران قاعدگی، صحبت بدون شرم در مورد قاعدگی و انتقال اطلاعات درست می تواند به درک بهتر آن کمک کند.
دوران بلوغ  و قاعدگی نقطه عطف مهمی در سالهای رشد دختران است و تغییراتی روانی و جسمی قابل توجهی را در بدن آنها شکل می‌دهد. پدران معمولا از گفتگو با دختر خود در این زمینه طفره می روند اما ضروری است که گفتگوی پدر با دختر در مورد قاعدگی جدی گرفته شود.
بدون شک اولین تجربه قاعدگی به عنوان بخشی از دوران بلوغ درپی گذر از خردسالی یکی از نقاط عطف مهم زندگی برای هر دختری است. باید به دختران آموزش داد که قاعدگی یک رویداد بیولوژیکی سالم و طبیعی است که برای همه دختران در محدوده سنی خاصی رخ می‌دهد.

پدر من پریود شدم مدبی
pattern 4 پدر من پریود شدم مدبی

کتابچه راهنمای پریود برای پدران

گفتگو در مورد پریودی وظیفه کیست؟ پدر یا مادر یا هردو؟

پریودی یک موضوع حساس برای پدران و دختران است. از آنجایی که دختران نوجوان تغییرات هورمونی و فیزیکی مختلفی را تجربه می کنند، شروع گفتگو توسط پدران می تواند یک همدلی محسوب شود اما  باید پذیرفت ” که همه باباها با صحبت در مورد پریود راحت نیستند” اما آن ها در تلاشند تا آگاهی خود را بالا ببرند تا حمایت و عشق را  به دختران در حال رشد خود نشان دهند.

پریود باکس من

پریود باکس، بهترین هدیه

قبل از این که روز پریودی دخترتان برسد و  هراسان از او بپرسید که از چه نوع محصولات قاعدگی می خواهد استفاده کند، یک باکس پریودی برای او تهیه کنید.
برای تحقیق در مورد انواع مختلف محصولات قاعدگی وقت بگذارید یا این که باکس پریود اولی را تهیه کنید.

لزوما نباید یک باکس بزرگ با صدها محصول برای اون تهیه کنید، بلکه یک باکس برای یک پریود کافی است تا دخترتان بتواند آن را آزمایش کند و راحت ترین محصولات را برای پریود بعدی انتخاب کند
همچنین، می توانید قبل از اولین قاعدگی همه محصولات را با هم نگاه کنید تا خودش با آنها و نحوه استفاده از هر کدام آشنا شود و پریود باکس خود را خودش انتخاب کند.

پریود باکس من

آگاهی بخشی به پدران در مورد پریود دختران

پدران آگاه؛ دختران شاد و قوی

شکستن تابوها و ترویج آموزش قاعدگی برای پدران گامی مهم به سوی جامعه ای فراگیرتر و عاری از تابو است. با توانمندسازی پدران با دانش و همدلی در مورد قاعدگی، می‌توانیم کلیشه‌ها و باورهای غلط عمیقاً ریشه‌دار در مورد این فرآیند طبیعی بدن را از بین ببریم.

هنگامی که پدران به طور فعال درباره سلامت قاعدگی با دختران خود صحبت می کنند، رابطه، اعتماد و حمایت آنها تقویت می شود. این موضوع می تواند به طور قابل توجهی اعتماد به نفس و عزت نفس یک دختر جوان را افزایش دهد. همچنین، زمانی که پدران در انتقال دانش در مورد قاعدگی و ترتیب دادن محصولات قاعدگی برای دختران خود فعال هستند و در نتیجه زندگی سالم‌تری را برای دختران خود و همچنین جامعه گسترده‌تر ترویج می‌کنند.

پدران در مقابله با باورهای غلط اجتماعی و تعصبات جنسیتی در رابطه با قاعدگی تأثیر قابل توجهی دارند. آنها این توانایی را دارند که هنجارهای ثابت شده را زیر سوال ببرند و زمینه را برای جامعه ای برابرتر فراهم کنند که در آن قاعدگی با شرم پوشیده نیست، بلکه به عنوان یک فرآیند طبیعی زیستی پذیرفته می شود.

دوران بلوغ و ورود به دوران قاعدگی برای دختران یک فرآیند طبیعی است که با تغییرات جسمی و روحی قابل توجهی همراه است. پدران به عنوان یکی از افراد کلیدی در زندگی دختران، می‌توانند با آگاهی بیشتر و درک عمیق‌تری نسبت به مسائل مرتبط با پریود، نقش بسیار مؤثری در حمایت و راهنمایی دختران خود ایفا کنند.

 

روش های توانمندسازی پدران در مورد پریود:

  • ارتقای آگاهی در مورد پریود با آموزش در مدارس:

اطلاعات اولیه در مدارس در مورد پریود و تغییراتی که در این دوران در بدن دختران رخ می‌دهد، برای پدران بسیار حائز اهمیت است. متاسفانه، از هر 10 پدر، 4 نفر هرگز در مورد پریود در مدرسه آموزش ندیده اند.  بنابراین، توسعه برنامه‌های آموزشی در مدارس ضروری است.

  • شناخت علایم و نشانه های پریود:

حدود 45 درصد از پدران مطمئن نیستند که چه نشانه‌هایی نشان‌دهنده شروع پریود است. آموزش پدران درباره نشانه‌ها و تغییرات بدنی مهم است تا بتوانند با دقت و اطمینان به دختران خود حمایت کنند.

  • ایجاد فضای گفتگو بین پدر و دختر در مورد پریودی:

ایجاد فضاهای گفتگوی دوستانه با دختران برای پدران امری ضروری است. 41 درصد پدران  احساس راحتی نمی‌کنند که در مورد پریود با دختران خود صحبت کنند. برنامه‌های آموزشی جهت ارتقاء مهارت‌های گفتگوی والدین می‌تواند بهبود زیادی در این زمینه داشته باشد.

چالش های پدران در مورد پریود:

  • پذیرفتن عدم راحتی:

   بسیاری از پدران با گفتگو در مورد پریود احساس عدم راحتی می‌کنند. این چالش نیازمند پذیرش است تا بتوان به پدران کمک کرد تا از نگرانی‌هایشان عبور کنند و در مکالمات با دختران شان مشارکت کنند. هم چنین این یک سوء تفاهم بزرگ است که فقط مادران می توانند در مورد دوره قاعدگی با دختران خود صحبت کنند. قاعدگی بخشی از بلوغ است و والدین باید با فرزندان خود در مورد آن صحبت کنند.

  • حمایت و نشان دادن عشق:

ارائه حمایت و عشق به دختران در این دوران حساس اساسی است. دختران به محض رسیدن به بلوغ شروع به جلب توجه ناخواسته می کنند. پدران با اهدای عشق و توجه به دختران می توانند این مرحله را برای آن ها امن کنند.

راهکارهایی برای پدران در مواجهه با پریود دخترشان:

  • برگزاری کارگاه‌های آگاهی بخشی پریود:

   برگزاری کارگاه‌ها و جلسات آموزشی برای پدران در مدارس جهت افزایش مهارت‌های گفتگوی پدران با دختران خود می‌تواند مؤثر باشد.

  • ترویج گفتگوی واقعی بین پدارن و دختران:

   تشویق پدران به گفتگو با دختران خود در مورد پریود و تغییراتی که در این دوران رخ می‌دهد، از اهمیت بالایی برخوردار است. تبادل افکار و احساسات باعث تقویت ارتباطات خانوادگی خواهد شد.
بدون تابو دانستن قاعدگی با دخترتان صحبت کنید و اصلا خجالت نکشید. این به تغییر دنیایی که دخترتان در آن بزرگ می شود، کمک می کند. گوش کنید و سوالات او را جدی بگیرید. اگر همه پاسخ ها را ندارید، اشکالی ندارد.
آگاهی بخشی به پدران در مورد پریود دختران نقش مهمی در سلامت جسمی و روانی فرزندانشان ایفا می‌کند. با پذیرش چالش‌ها و اجرای راهکارهای آموزشی و ارتقای مهارت‌های گفتگو، پدران می‌توانند در ساختن تجربه مثبتی از دوران پریود برای دختران خود سهم داشته و به آنها کمک کنند تا با اطمینان به دوران بلوغ و ورود به دوران جوانی بپردازند.

سبد خرید فروشگاه
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...