نمونه برداری آزمایش HPV
در خانه

نمونه برداری آزمایش HPV در خانه

آیا می دانستید که HPV عامل بیش از 97 درصد موارد سرطان دهانه رحم است؟
تشخیص زودهنگام سرطان دهانه رحم کاملا قابل درمان است
با استفاده از براش اوالین در خانه بدون استرس نمونه برداری کنید و به آزمایشگاه بفرستید.

 

متاسفانه در حال حاضر ۸ درصد زنان در ايران به عفونت HPV مبتلا هستند

براش Evalyn: جمع آوری نمونه در خانه آزمایش HPV

براش اوالین دستگاهی استریل است که به شما امکان می دهد نمونه برداری را در خانه انجام دهید. با استفاده از اوالین براش می توانید به راحتی و بدون درد مواد سلولی را از واژن جمع آوری کنید. این ماده بعداً در یک آزمایشگاه  قابل تجزیه و تحلیل است.

تست DNA HPV  بیش از 45 درصد حساس تر از پاپ اسمیر است

آزمایش HPV در خانه
evalin2 آزمایش HPV در خانه مدبی

آیا خود جمع آوری، اثربخشی مشابهی در تشخیص HPV مانند جمع آوری در مطب دارد؟

مطالعات علمی بزرگی در مورد مقایسه حساسیت تشخیص HPV توسط  جمع آوری در خانه و سواب گیری توسط کادر پزشکی انجام شده است.  تفاوتی در حساسیت تشخیص HPV در هر دو گروه وجود نداشته است. این موضوع به این دلیل است که ویروس HPV فقط در سلول های دهانه رحم (که برای بررسی سیتولوژی یا آزمایش HPV توسط پرسنل پزشکی جمع آوری می شوند) ایجاد نمی شود. این ویروس در سلول های اپیتلیال واژن و ترشحات واژن نیز وجود دارد.

ویژگی‌های اوالین براش

4 آزمایش HPV در خانه مدبی

بدون درد و بدون خجالت یک غربالگری HPV  انجام دهید

غربالگری به موقع می تواند از سرطان دهانه رحم جلوگیری کند. با این حال، بسیاری از زنان در فواصل زمانی منظم در غربالگری شرکت نمی کنند، زیرا زمان کافی ندارند، یا از انجام این تست نگران و خجالت زده هستند،یا به دلایل فرهنگی این کار را انجام نمی دهند.. براش Evalyn ® با غلبه بر این مشکلات کمک می کند تا نمونه غربالگری در خلوت خانه شما انجام شود

براش اوالین یک روش آسان، ایمن و قابل اعتماد برای جمع آوری نمونه های واژینال/سرویکس بدون ناراحتی  در خانه است. 

آنچه باید در مورد HPV بدانید

Service 3.1 آزمایش HPV در خانه مدبی

HPV چیست؟

شایع ترین ویروس مقاربتی
نزدیک به 200 نوع دارد که برخی از آنها پتانسیل انکوژنی بالایی دارند و زنان را در معرض سرطان دهانه رحم قرار می دهد.
به گفته کارشناسان، بیش از 80 درصد از افراد فعال جنسی با ویروس HPV تماس خواهند داشت.

Service 2 آزمایش HPV در خانه مدبی

آیا HPV یک ویروس خطرناک است؟

انواع پر خطر ویروس HPV نوع ۱۶ و ۱۸، بسیار خطرناک است. ویروس زگیل تناسلی به خودی خود نمی‌تواند کشنده باشد اما حدود ۷۰ درصد کسانی که سرطان دهانه رحم دارند به این ویروس مبتلا بوده‌اند.
از خطرات HPV می‌توان به عامل ابتلا به سرطان حنجره، دهانه رحم، مقعد، مری در زنان و مردان اشاره کرد. این ویروس در صورتی که کنترل و درمان نشود می‌تواند خطرات بسیار زیادی برای فرد به همراه داشته باشد.

Service 4.1 آزمایش HPV در خانه مدبی

چگونه HPV را تشخیص دهیم؟

عفونت HPV اغلب بدون علامت است، بنابراین ممکن است برای مدت طولانی بدون اینکه بدانید آن را داشته اید.
بسیار مهم است که اغلب بدن خود را مشاهده کنید. در برخی موارد، سیگنال هشدار ظهور تغییراتی مانند زگیل یا عفونت های مکرر در نواحی تناسلی ، ممکن است ویروس HPV باشد.
با این حال، بهترین راه برای تشخیص HPV آزمایش وجود آن است، پس معطل نکنید، مراقب خود و سلامت خود باشید.

Service 6 آزمایش HPV در خانه مدبی

چگونه نمونه برداری HPV را انجام دهیم؟

آزمایشی که امکان تشخیص ماده ژنتیکی ویروس HPV را فراهم می کند، یک آزمایش مولکولی است که با استفاده از روش Real-Time PCR بسیار حساس در یک آزمایشگاه مدرن انجام می شود.
شما می توانید با استفاده از اوالین براش نمونه برداری را در خانه انجام دهید. پس از سفارش ، یک جعبه حاوی یک براش استریل بسته بندی شده همراه با دستور العمل برایتان ارسال می شود.

photo 1402 09 21 17.00.36 آزمایش HPV در خانه مدبی

بیش از 18000 بیمار قبلاً از اوالین براش استفاده کرده و به آن اعتماد کرده اند!

چه زمانی حتما باید تست HPV را انجام دهید؟

اگر از نظر جنسی فعال هستید.
ویروس HPV از طریق تماس جنسی منتقل می شود، بنابراین اگر رابطه جنسی دارید، آزمایش دهید و بررسی کنید که آیا همه چیز خوب است یا خیر!

اگر متوجه تغییراتی در بدن خود شده اید.
التهاب مکرر در نواحی تناسلی یا ظاهر شدن تغییرات غیرعادی مانند زگیل ممکن است به عفونت ویروسی مرتبط باشد. با انجام تست HPV از سلامتی خود مطلع شوید و از آن مطمئن شوید.

طی معاینات پیشگیرانه.
ویروس HPV یک ویروس انکوژن است، بنابراین می تواند باعث ایجاد شرایط پیش سرطانی و حتی سرطان در زنان و مردان شود، اما اگر به سرعت کشف شود، می توان آن را درمان کرد. به همین دلیل آزمایشی است که ارزش انجام منظم را دارد.

evalin3 آزمایش HPV در خانه مدبی

چرا باید آزمایش  HPV  را انجام دهید؟

فکر می کنید که آزمایش پاپ اسمیر کافی است یا ادعا می کنید که فعالیت جنسی ندارید پس نیازی به انجام آزمایش HPV  ندارید؟! 

آزمایشات سیتولوژی همیشه نتایج واضحی را نشان نمی دهد و حساسیت آنها بسیار کمتر از آزمایش HPV است، حتی اگر از نظر جنسی فعال نباشید، ممکن است در گذشته در حین رابطه جنسی به ویروس آلوده شده باشید.

عفونت HPV ممکن است بدون علامت باشد؛ هرچه زودتر آزمایش وجود آن را انجام دهید، شانس شما برای درمان کامل بیشتر استاین یک تست سریع است و شما می توانید چیزهای زیادی از آن به دست آورید!

سوالات متداول

آیا مثبت بودن تست HPV به معنای ابتلا به سرطان دهانه رحم است؟

صرف وجود ویروس HPV در اسمیر به معنای بیماری نیست. تغییرات در اپیتلیوم دهانه رحم چندین ماه پس از عفونت ظاهر می شود و سرطان تنها در چند نفر ایجاد می شود که ایمنی بدن آنها قادر به مبارزه با عفونت نیست. نتیجه مثبت برای سویه های انکوژن HPV به این معنی است که ویروس در حال حاضر در دستگاه تناسلی وجود دارد. تشخیص باید با کولپوسکوپی یا سیتولوژی LBC مایع انجام شود تا مشخص شود که آیا عفونت قبلاً تغییری در دهانه رحم ایجاد کرده است یا خیر.

این بدان معنی است که  DNA   HPV در اپیتلیوم دهانه رحم، واژن و ترشحات واژن وجود دارد. عفونت های   HPV   بسیار شایع هستند و تخمین زده می شود که 80 درصد از افراد فعال جنسی در طول زندگی خود در معرض HPV قرار دارند. به یاد داشته باشید که تنها در 20 درصد از این گروه، ویروس برای مدت طولانی تری باقی می ماند و تغییراتی در دهانه رحم ایجاد می کند که در صورت عدم درمان ممکن است به سرطان دهانه رحم تبدیل شود. اگر در حین آزمایش HPV نتیجه مثبت گرفتید، قطعاً باید مراقب باشید و آزمایشات بعدی را انجام دهید، به عنوان مثال کولپوسکوپی.

هر زنی که رابطه جنسی دارد می تواند آزمایش خانگی HPV را انجام دهد. دستگاه Evalyn Brush به طور خاص برای زنان طراحی شده است و استفاده از آن کاربردی و برای تشخیص زودهنگام مفید است.

بله- انجام آزمایش کاملا بدون درد است. می توانید آن را با قرار دادن تامپون مقایسه کنید.

بعد از ارسال یا بردن براش به یک آزمایشگاه، نتیجه توسط آن آزمایشگاه به شما ارایه خواهد شد.

با استفاده از دستور العمل که در سایت و در هنگام خرید محصول برای شما ارسال می شود می توانید از انجام نمونه برداری مطمئن شوید.

مطالعات علمی بزرگی در مورد مقایسه حساسیت تشخیص HPV توسط خود سواب بیمار و سواب گیری توسط کادر پزشکی انجام شده است.  تفاوتی در حساسیت تشخیص HPV در هر دو گروه وجود نداشت. این به این دلیل است که ویروس HPV فقط در سلول های دهانه رحم (که برای بررسی سیتولوژی یا آزمایش HPV توسط پرسنل پزشکی جمع آوری می شوند) ایجاد نمی شود. این ویروس در سلول های اپیتلیال واژن و ترشحات واژن نیز وجود دارد.

برای اینکه بدن بتواند عفونت های HPV را از بین ببرد، سیستم ایمنی بدن ما باید تشخیص دهد و ویروس را از بین ببرد. ایمن ترین راه، واکسیناسیون علیه HPV قبل از بروز عفونت است. اگر واکسینه نشده اید و نتیجه HPV مثبت دارید، باید آزمایشات بیشتری انجام شود (کولپوسکوپی و/یا سیتولوژی مایع) همچنین باید مراقب ایمنی خود باشید.

واکسیناسیون HPV در ابتدا شامل دو، سپس چهار و اکنون نه نوع ویروس است. علاوه بر این، واکسیناسیون خطر ابتلا به عفونت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد، اما متأسفانه محافظت 100٪ در برابر HPV ارائه نمی کند (بعضی، تعداد بسیار کمی از افراد، به واکسن داده شده پاسخ نمی دهند) بنابراین، حتی اگر واکسن زده اید، باید آزمایش دهید. سپس مطمئن خواهید شد که در معرض خطر سرطان دهانه رحم نیستید.

تقریباً 100٪ موارد سرطان دهانه رحم به دلیل عفونت مداوم با یکی از ویروس های انکوژن HPV ایجاد می شود. فقط به این دلیل که هیچ کس در خانواده شما به این بیماری مبتلا نشده است، محافظت شما را تضمین نمی کند. ما اغلب از طریق تماس جنسی به ویروس های HPV آلوده می شویم و سرطان دهانه رحم یک بیماری ارثی نیست.

متاسفانه زگیل تناسلی بسیار شایع است، تقریباً 25٪ از جمعیت بزرگسالان (معروف یا غیر شناخته شده) توسط تبخال تناسلی آلوده هستند. شیوع زگیل تناسلی در دوران بارداری هم ممکن است رخ دهد. در صورت شیوع مکرر (چنانچه قبل از بارداری به ویروس HPV مبتلا شده اید)، خطر آلوده شدن نوزاد در حین زایمان و عبور از واژن وجود دارد.
اگر ضایعات فعالی در هفته تا روزهای قبل از زایمان تشخیص داده نشود، خطر عفونت برای نوزاد بسیار کم است. در صورت بروز ضایعات، پزشک ممکن است برای اطمینان از جلوگیری از انتقال ویروس HPV که می تواند منجر به عفونت شدید ریه (پنومونی) در نوزاد شود، سزارین را توصیه کند. این یک اتفاق نادر است و بیشتر زنان می توانند فرزندان خود را با زایمان طبیعی خود به دنیا بیاورند. در صورت مشکوک بودن به عفونت، داروهای ضد ویروسی موثری برای درمان و کاهش میزان عوارض در نوزاد مفید وجود دارد.

  • افرادی که چندین شریک جنسی متفاوت دارند.
  • کسانی که شرکای جنسی آنها تعدادی شریک جنسی متفاوت دارند
  • افرادی که از کاندوم استفاده نمی کنند
  •  افرادی که سابقه سایر عفونت های مقاربتی دارند.
  • بهترین راه برای جلوگیری از عفونت، واکسیناسیون HPV قبل از رابطه جنسی است. اگر واکسینه نشده اید، همیشه می توانید ویروس را آزمایش کنید و واکسینه شوید. اجتناب از رفتارهای جنسی پرخطر نیز خطر ابتلا به عفونت را کاهش می دهد. با این حال، به یاد داشته باشید که رابطه جنسی با کاندوم محافظت 100٪ در برابر HPV ایجاد نمی کند.